01.11.2011, 09:52, Stáří: 12 r.

13. světový psychoonkologický kongres IPOS

Autor: -mn-

Ve dnech 16.-20. 10. 2011 se v turecké Antalyi konal 13th World Congress of Psychooncology (IPOS, www.ipos-society.org) s podtitulem Intergrating the Psychosocial Domain into Routine Cancer Care: Bridging Continents and Cultures for Global Cancer Support.

Mezi nejvýznamnější odborníky, kteří vystoupili se svým příspěvkem, patřili prof. David Spiegel (shrnutí dosavadních poznatků v oblasti péče o pacienty po ukončení léčby), prof. Christoffer Johansen (problematika výzkumných metod a epidemiologie v oboru) a Luzia Travado Clin Psych (psychoonkologie v kontextu lidských práv).

Za Českou republiku se aktivně zúčastnily PhDr. Marie Nosálková (UP, Amelie, o.s.) s příspěvkem polemizujícím o pozadí odmítání onkologické léčby a Veronika Koutná (UP, Amelie, o.s.) s posterem s výsledky studie kvality života blízkých onkologických pacientů.

Další ročník kongresu se bude konat v australském Brisbane v termínu 11.–15. 11. 2012 s podtitulem Impact through Translation: Psycho-Oncology Research Informing Practice.

Pro další informace o průběhu kongresu či možnostech spolupráce v oboru kontaktujte amelie.olomoucko@amelie-os.cz.