20.02.2012, 07:53, Stáří: 12 r.

Olomoucká část letošního Festivalu pro Tibet 2012 začíná na Lékařské fakultě UP

Autor: Pavel Kurfürst

Premiérou unikátního dokumentárního filmu Tibetský příběh (Tibetan Story) a následnou prezentací Mgr. Karin Majerové z občanského sdružení M.O.S.T. bude 28. února v 16 hodin ve Velké posluchárně Teoretických ústavů Lékařské fakulty Univerzity Palackého na Hněvotínské ulici zahájena olomoucká část 11. ročníku Festivalu pro Tibet.

Jsme rádi, že už podruhé se naše fakulta může připojit k festivalovému programu, řekl Pavel Kurfürst z Centra pro výuku cizích jazyků LF UP, které je spolu s olomouckou pobočkou studentské organizace IFMSA CZ spolupořadatelem uvedeného odpoledne na LF UP. Určitě bude zajímavé srovnání dokumentu z roku 1965, který ukazuje situaci v tibetském exilu krátce po čínské okupaci, a zážitky Karin Majerové, která se teprve před pár dny vrátila z několikatýdenního pracovního pobytu v indických exilových vesnicích.

Festival pro Tibet (www.protibet.org) bude v Olomouci pokračovat až do poloviny března sérií přednášek a projekcí doplněnou výstavou fotografií z Tibetu a Barmy či svíčkovou vigilií na Horním náměstí. Vyvrcholí 12. března koncertem Namgyal Lhamo, nejvýznamnější zpěvačky tradičních tibetských písní a tibetské opery. Stejně jako v loňském roce se festivalové akce uskuteční i v dalších více než dvaceti místech po celé republice. Výtěžek festivalu bude použit na podporu nestátní školy Gyalten v Tibetu pro děti z chudých nomádských rodin.

Kontakt:

Pavel Kurfürst