17.10.2011, 08:36, Stáří: 13 r.

Autor: -da-

Pedagogové Lékařské fakulty přispěli k tvorbě prestižní evropské učebnice sonografie, vydané Evropskou federací společností pro ultrazvuk v medicíně (EFSUMB). Učebnice je dostupná bezplatně na webových stránkách společnosti www.efsumb.org.

Ing. ladislav Doležal, C.Sc., odborný asistent Ústavu lékařské biofyziky participoval na tvorbě kapitoly Technical Quality Evaluation of diagnostic ultrasound systems - a comprehensive overview of regulations and developments . Viz www.efsumb-portal.org/ep/article.php?id=104. Doc. MUDr. František Záťura z Urologické kliniky je spoluautorem kapitoly Genitourinary Ultrasound , kterou naleznete na www.efsumb-portal.org/ep/article.php?id=98. Tato skutečnost svědčí o vysoké úrovni výuky na uvedených pracovištích.