14.03.2012, 12:57, Stáří: 12 r.

Výzkumníci z Lékařské fakulty získali finanční na podporu 13 vědeckých projektů

Autor: Tomáš Papajík

Interní grantová agentura Ministerstva zdravotnictví (IGA MZ) ČR vyhlásila 12. 3. 2012 výsledky jednostupňové veřejné soutěže (2012 –2015) o účelovou podporu IGA MZ na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje („VES 2012“). Do soutěže bylo přijato celkem 686 žádostí o udělení účelové podpory. Celkově bylo v průběhu soutěže vyřazeno 106 žádostí, do konečné finanční alokace bylo zařazeno 580 žádostí. Alokace finančních prostředků byla nejprve schválena Vědeckou radou, posléze Dozorčí radou a v konečné fázi byl návrh rozhodnutí o poskytnutí účelové podpory schválen ministrem zdravotnictví.

Finálně IGA MZ předložila seznam doporučených žádostí k financování, včetně alokace finančních prostředků ve výši 258,972 mil. Kč pro rok 2012, která umožňuje financovat cca 30 % žádostí ze všech projektů doporučených k alokaci. Celkem bude v této soutěži financováno 173 žádostí (projektů). Lékařská fakulta UP v Olomouci získala finanční prostředky pro 13 svých projektů v celkové výši 99,747 mil. Kč (na celé 4-leté období). Vedení LF UP v Olomouci gratuluje všem hlavním řešitelům přijatých projektů a jejich vědeckým týmům – Doc. M. Hajdúchovi, Prof. Z. Kolářovi, Prof. B. Melicharovi, Prof. J. Ehrmannovi, Prof. V. Kolkovi, prof. P. Bachledovi, Doc. V. Divokému, Prof. P. Kaňovskému, prof. R. Pillkovi, Prof. M. Petřkovi, MUDr. V Raclavskému, prof. I. Stárkovi a prof. K. Indrákovi. Poděkování patří také Ing. J. Valíkové z EO DLF za pečlivou profesionální administraci projektů odeslaných do soutěže.

Doc. MUDr. Tomáš Papajík, CSc.
Proděkan pro vědu a výzkum a vnitřní organizaci LF UP v Olomouci