O nás

Otevření Centesima

CENtrum TElemedicíny a SIMulátOrů CENTESIMO), které v červnu 2014 otevřela lékařská fakulta slouží pregraduální i postgraduální výchově.

„Simulátory a telemedicína mají velkou budoucnost, zejména proto, že pomocí těchto moderních metod můžeme ukázat studentům klinické situace, které by v běžném provozu prakticky neviděli,
a hlavně by si nemohli vyzkoušet, jak se v této situaci chovat,“ uvedl děkan Milan Kolář, který otevření centra zahajoval.

Nesmrtelný SIMIR

Hlavní součástí centra je simulátor SIM Man 3G, kterého pracovníci centra pojmenovali Simir podle známé nesmrtelné postavy policisty v seriálu Kobra 11.

Jedná se o sofistikovaný celotělový simulátor, který umožňuje napodobit téměř všechny projevy nemocného člověka a reagovat na aplikovanou léčbu i podávaná farmaka podobně jako živý pacient.

Význam simulační výuky

Centrum Centesimo spojuje výuku jak akutní medicíny, tak i resuscitace pro široký okruh zájemců.

Jeho součástí je i VTEC (Výcvikové, tréninkové a edukační centrum), jež vzniklo za podpory evropských fondů.

V dalších místnostech centra jsou umístěny tréninkové simulátory základních výkonů ve zdravotnictví, gynekologické

a porodnické simulátory
a trenažéry včetně možnosti využití přednáškové audiovizuální techniky.

Stránka aktualizována: 23. 02. 2016, Jan Pospíšil