Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.lf.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Lékařská fakulta UP

Hippokratův dům - virtuální nemocnice


Myšlenka na vybudování virtuálního "Hippokratova domu" vznikla v rámci projektu popularizace medicíny na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Jsou zde představena jednotlivá pracoviště s informacemi o vyšetřeních, chorobách, historii lékařství, prevenci onemocnění, první pomoci, odkazy a materiály ke stažení pro pacienty.

Při výběru problematiky nebo konkrétního onemocnění, které vás zajímá, můžete využít nabídky členěné podle lékařských oborů nebo případně podle pracovišť Fakultní nemocnice a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Pojďte tedy vstoupit do Hippokratova domu, kde můžete najít informace, které Vás zajímají.


Zpravodajství z UP

Hippokratés  se narodil v 60.letech 5. století př. n. l. v lékařské rodině na ostrově Kós při jihozápadním pobřeží dnešního Turecka.  V mládí cestoval za vzděláním po Řecku, Malé Asii a snad i po Egyptu. Vrchol jeho činnosti spadá do období peloponéské války v letech 431–404 př. n. l.

Je mu přisuzována nejstarší vrstva sbírky lékařských textů Corpus Hippocraticum, které nahradily primitivní léčitelskou magii soustavným pozorováním a racionální úvahou a položily tak základy medicíny jako vědeckého oboru. Snažil se o vymezení duševních poruch, lidský mozek považoval za interpreta vědomí. Bývá mu přisuzováno i autorství Hippokratovy přísahy – souboru etických pravidel pro jednání lékaře.

Zdroj: Wikipedia

Stránka aktualizována: 16. 05. 2016, Jan Pospíšil