Ústav zajišťuje výuku studentů nejen LF, ale i ostatních fakult UP a vědeckou činnost v oblasti sociálního lékařství.

Pracoviště je na plánku označeno kroužkem

Sociální lékařství je důležitou teoretickou základnou pro zdravotnickou praxi, poskytuje na základě sociodemografické analýzy a studia etických zásad vědecky podložené poznatky a metodické návody, jak účinně a kvalitně jednat, organizovat a řídit v oblasti zdravotnické péče.

Cílem vědního oboru sociální lékařství a veřejného zdravotnictví je zaměření na studium zdravotní situace a zdravotních potřeb obyvatelstva, na determinanty zdraví včetně etických a právních aspektů péče, na oblast ekonomiky a spravedlnosti v péči o zdraví, včetně problematiky zdravotního pojištění, stejně jako na oblast sociologie medicíny a zdravotnictví, včetně sociologie a psychologie zdraví.

Stránka aktualizována: 20. 06. 2016, Jan Pospíšil