Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.lf.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Lékařská fakulta UP

Ostatní mobility

Letní stáž na Slovensku

Studenti LF UP se mohou přihlásit k absolvování letní stáže na Jesseniově lékařské fakultě UK v Martině. Stáž je možné absolvovat na Gynekologicko-porodnické klinice v průběhu celého léta. Délka stáže je stanovena na 1 měsíc. Studentům bude zajištěno ubytování na univerzitních kolejích a poskytnuto stipendium z Děkanátu LF UP.

V případě zájmu odevzdejte přihlášku s životopisem na Studijní oddělení LF UP p. Nakládalové do 27. dubna 2017.

Stáž ve Velké Británii pro studenty oboru Zubní lékařství

Kde? Eastbourne („Sunny Coast“), hrabství East Sussex

O co se jedná? Minimálně 30 denní stáž na Oddělení orální a maxilofaciální chirurgie Oblastní nemocnice v Eastbourne.

Požadavky? Znalost angličtiny konverzační úrovně, preferováni budou studenti 4. ročníku anebo velmi dobří studenti 3. ročníku se zájmem o obor obličejové chirurgie. Při výběru bude zohledňována účast na SVOČ.  

Místní podmínky? Ubytování bude možné v nemocniční ubytovně přímo u nemocnice. Na starosti vás bude mít Mr. Andrew Moody FDS, MRCS a Mr. Michael Williams FDS, MRCS, FRCS, konzultanti oboru maxilofaciální chirurgie. Náplní stáže bude observace a případně asistence u výkonů z oboru dentoalveolární a maxilofaciální chirurgie na operačním sále a v ambulanci oddělení.

Finance? Studenti budou mít po schválení nárok na stipendium z Děkanátu LF UP k částečnému uhrazení nákladů spojených s cestou a pobytem v Eastbourne.

Kolik vás může jet? Maximálně 6 studentů Zubního lékařství LF UP.

Jak se přihlásit? Do 14. dubna 2017 odevzdejte životopis s fotografií v českém i anglickém jazyce na Studijní oddělení LF p. Petře Nakládalové. Pokud jste absolvovali SVOČ, doložte dekretem. Vaši jazykové znalosti je vhodné podložit jazykovým certifikátem.

Výběr studentů proběhne na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie LF UP a FNOL v dubnu 2017.

Výzva k podávání žádostí o podporu zahraniční mobility 2017

Je zveřejněna výzva k podávání žádostí o finanční podporu zahraniční mobility studentů LF UP. Výzva se týká studentů, kteří absolvují zahraniční mobilitu v rozsahu min. 30 kalendářních dní během roku 2017. Více informací naleznete zde.

Stáže v Německu

LF UP v Olomouci navázala spolupráci se sítí nemocnic Marienhaus působící na západě Spolkové republiky Německo. Studenti všeobecného lékařství tímto získávají možnost v 6. ročníku absolvovat část praktické klinické výuky v oborech vnitřní lékařství, porodnictví a gynekologie, chirurgie a praktické lékařství na jejich klinikách kdykoliv v průběhu roku. Náklady na ubytování a stravu budou studentům hrazeny partnerskou institucí, ostatní náklady si musí studenti pokrýt sami.  

Požadavky na studenty:

 • ukončený 5. ročník oboru Všeobecné lékařství
 • optimální úroveň německého jazyka – B2
 • dobrý prospěch 

Maximálně uznatelná délka praxe v jednotlivých předmětech 6. ročníku (možno kombinovat):

 • Gynekologie a porodnictví II – 2 týdny (event. předmět 5. ročníku Praxe z porodnictví a gynekologie – 2 týdny)
 • Chirurgie II – 4 týdny
 • Vnitřní lékařství IV – 6 týdnů
 • možno také uznat za předmět Zahraniční lékařská praxe 1, 2, 3 dle délky praxe 

Zájemci se mohou předběžně hlásit v průběhu roku tím, že odevzdají následující dokumenty v německém jazyce na Referát pro zahraniční styky:

 • strukturovaný životopis
 • motivační dopis
 • certifikát o jazykových schopnostech (může být vystaven Centrem pro výuku cizích jazyků LF UP)
 • plánovaný termín a obor praxe (minimální délka 1 měsíc) 

Zprávy ze stáží našich studentů v Marienhaus: 1, 2, 3, 4, 5

European-funding-guide.eu

Upozorňujeme na platformu pro vyhledávání stipendií pro studenty http://www.european-funding-guide.eu/, který pracuje s vyhledávacím mechanismem zobrazujícím jen ta stipendia, granty, ceny a odměny, které odpovídají individuálnímu profilu studenta. Portál poskytuje informace o více než 12 000 podpůrných programech, které studentům mohou pomoci s financováním jejich studia.

AIESEC - nabídka dobrovolnických a pracovních stáží

Nestihl jsi přes prázdniny nikam vycestovat, anebo jsi právě získal bakalářský titul a hledáš zkušenosti? Podívej se na naši nabídku dobrovolnických a pracovních stáží, vyber si tu, která ti nejvíce vyhovuje, a zpestři si svůj životopis o zkušenosti v zahraničí, se kterou získáš množství kontaktů po celém světě.

Pokud jsi student, anebo čerstvý absolvent, a chceš budovat svoji kariéru a získat profesní zkušenosti v široké škále oborů jako marketing, sales, teaching, informační technologie, je tu pro tebe program pracovních stáží Global Talent, se kterým můžeš vycestovat na 3 až 12 měsíců do zemí jako jsou Kolumbie, Brazílie anebo Norsko.

Druhý program stáží Global Citizen nabízí studentům dobrovolnické stáže na 6 až 12 týdnů a spojuje tři základní hodnoty a to potřebu osobního rozvoje pro spokojenější život, možnost poznat rozdílnost cizích kultur a šanci pomoci společnosti v dané zemi.

Více informací a kontakty najdeš na  www.nastaz.cz

Zpravodajství z UP
ECTS - Dodatek k diplomuSpecializačního vzdělávání na LFAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Stránka aktualizována: 31. 03. 2017, Petra Nakládalová